שירותים נוספים » כוונון הסאבוופר » כוונון הסאבוופר
 

כוונון הסאבוופר

 

 
כוונון הסאבוופר  
 

סאבוופר הינו סוג רמקול המיועד להשמעת צלילים בתדר נמוך(באס).
הפקה מקסימלית של צלילים בתדרים נמוכים, אפשרית רק כאשר כל מערכת הרמקול בנויה בצורה נכונה. בתדרים הנמוכים תיבת תהודה (הארגז), של הרמקול נושאת תפקיד חשוב לא פחות ממגנט סליל או קונוס בהפקת צליל איכותית.

ארגז שתוכנן נכון "מעמיס" את הקונוס באוויר שעליו לדחוף במהלך העבודה. כתוצאה מכך, הנצילות, שמתורגמת לעוצמה, עולה וכך גם אמינות עבודת הרמקול.
ניתן להשוות זאת לתנועה של סירה. כשהחותר מזיז את המשוטים באוויר, הדבר לא גורם לסירה לנוע –ארגז בנוי לא נכון. לעומת זאת, במים הסירה נעה - ארגז בנוי נכון.

אנו יכולים לחשב את המבנה האופטימאלי של הארגז בשביל הסאבוופר שלכם. לצורך כך, אנו משתמשים בנתונים טכניים של הרמקול שלכם (הפרמטרים האלקטרומכניים של Thiele/Small ), אשר מספק יצרן הרמקול או מודדים את נתונים אלו באמצעות מערכת מחשב CLIOWIN 7. לאחר מכן אנו מתכננים את מבנה הארגז של הסאבוופר, באמצעות תוכנת BASSBOX. כך מתקבל מבנה הארגז האופטימאלי עבור הרמקול הספציפי. מבנה זה יבטיח מקסימום תדרים נמוכים ואמינות בעבודת הרמקול.

לאחר בנייה והרכבה של ארגז עבור הסאבוופר, מודדים את תגובת התדר של הרמקול בתוך הארגז בעזרת מערכת המחשב CLIOWIN7. במידת הצורך מבצעים שינויים במבנה הארגז לצורך קבלת נצילות מקסימאלית בתחום התדרים הנמוכים.

 
 

גרסה להדפסה גרסה להדפסה       שליחה לחבר שליחה לחבר